Haberler

23 Nisan kutlamalarını çok uluslu yaptılar

Ditib Rheinhausen Eyüp Sultan Camisi, Rheinhausen Türk Kültür Ocağı ve Milli Görüş Rheinhausen Ahmet Yahşi Kültür Merkezi teşkilatlarının ortaklaşa düzenledikleri 23 Nisan kutlamaları Türkiye`deki kutlamaları aratmayacak bir kalabalık ve çeşitlilikte geçti.

Duisburg Belediye Başkanı Volker Mosblech (CDU)`in uzun süre takip ettiği program  saat 13.00`de başladı,  19.00`da sona erdi.

Programda çuval, yoğurt yeme gibi yarışmaların yanısıra çok çeşitli oyunlar oynanıp, yarışmalar yapılırken, Atatürk`ün çocuklara  armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında konuşmalar yapıldı,  şiirler okundu.

Folklor grupları hünerlerini sergilediler

Programda Ardahan Posof’lular Derneği (POYAD), Balıkesirliler Derneği (BAL-DER ) gibi Ege ve İç Anadolu`dan çeşitli Türk Grupları sahne alırken, Bosna ve Yunanistan Halk Dansları grupları da gösterilere renk kattılar. Selim Yavuz ve Şükrü Cebir ise müzikleriyle katılanlara hoşça vakit geçirttiler.

Havanın zaman zaman yağışlı olmasına rağmen 3 bini aşkın insanın katılımı program organizatörlerini memnun ederken, Eyüp Sultan Camisi Yönetim Kurulu Üyesi ve organizatörlerden Ergümen Balcı, “Amacımız 23 Nisan Bayramını, kültürünü, layık olduğu en güzel şekli ile herkese yaşatabilmek. Bu vesile ile başta üç teşkilatımız olmak üzere emeği geçen, katılan herkese teşekkürler ediyoruz” dedi.

POYAD Folklor Grubu

[[{“fid”:”4499″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”link_text”:null,”attributes”:{“alt”:”23 nisan 2015 POYAD”,”height”:360,”width”:480,”class”:”media-element file-default”}}]]

Murat Pehlivan/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu