HaberlerKültür&Sanat

Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında

FETHİYE-Farklı coğrafyaların müzik kültürlerini bir araya getirerek müzikte çoğulculuğu hedef edinen Müzik Köyü Ekibi 10. yılında Anadolu yollarına düşüyor.
Müzik Köyü, 2015’te Fethiye’de başladığı yolculuğunu bu yaz Anadolu’nun birbirinden güzel üç kültür coğrafyasına; Arhavi, Pülümür ve Avanos’a taşıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek Müzik Köyü olan projede, Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden her yaştan, ustalar, amatör-profesyonel müzisyenler ve müzik severler bir araya geliyor. Farklı müzik gelenekleri ve disiplinlerine dair atölye-seminer ve konserlerden oluşan programlara katılım için enstrüman çalma zorunluluğu bulunmuyor.
10.YIL İLHAM KAYNAĞI ANADOLU’DA KUTLANACAK

Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında
Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında

Çok kültürlü müzik paylaşımının usta-çırak ilişkisi çerçevesinde yürütüldüğü, tüm farklılıklarıyla hep beraber yaşama ve üretme çabasının var olduğu, doğadan kopuk olmayan Müzik Köyü, bağımsız müzik yolculuğunu Anadolu’dan aldığı ilhamla 10 yıldır sürdürüyor.
Bu yaz döneminde Arhavi, Pülümür ve Avanos’ta gerçekleşecek birbirinden güzel üç farklı programla da bir anlamda 10.yılını kendisine ilham veren Anadolu yollarında kutlayacak.
MÜZİK KÖYÜNE DAVETLİSİNİZ
2015’te Fethiye’de başlayan ve 10. yılında Anadolu’ya yayılan Müzik Köyü projesi, müziğin barış içinde bir arada yaşama kültürüne, kültürler arası kaynaşmaya, hem bireysel hem de toplumsal barışa katkı sunabilmesi için sizleri Müzik Köyü’ne davet ediyor.
Sırasıyla Arhavi, Pülümür ve Avanos’ta gerçekleştirilecek programlarda yer alacak sanatçılar ve atölye başlıkları şöyle:

Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında
Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında

1.PERİYOT 13-18 TEMMUZ ARHAVİ /ARTVİN
Ali Deniz KARDELEN -Modern Fingerstyle Gitar, Arslan HAZRETİ -Doğaçlama Atölyesi, Birol TOPALOĞLU– Karadeniz Müziği, Güldiyar TANRIDAĞLI- Piyano Eğitimi/Film Müziği Atölyesi, Kemal DİNÇ– Çapraz Düzeninde İcra Teknikleri/Bağlama Orkestrası ve Koro/ Yaratıcılık ve Kompozisyon, Lilit PİPOYAN– Ermeni Antik Şarkıları: Monodiden Polifoniye, Osama BADAWE– Ud – Arap Müziğinde Makam, Sami HOSSEINI- Ritim Atölyesi.
2.PERİYOT 8-13 AĞUSTOS PÜLÜMÜR /TUNCELİ

Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında
Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında

Carole Marque-Bouaret (Kaftandjian)– Anadolu ve Ermenistan’dan Geleneksel Ermeni Şarkıları, Cengiz YURTSEVEN- Söyleşi : Harput Bölgesi Müziğinde Geleneksel İcra Teknikleri, Chrysanthi GKIKA Müzik Grubu: Yunanistan Repertuvarı, Ertan TEKİN- Bir Nefes Aşk, Hüseyin Can PALA– Bağlama Ailesi ile Kompozisyon, Merih AŞKIN- Ensemble Müzik Atölyesi Birlikte Seslendirme Atölyesi (Aşkın Sazı ve Perdesiz Gitar), Onur ÇALIŞKAN– Doğaçlama Atölyesi, Klarnet Atölyesi, Selda ÖZTÜRK- Çok Dilli Şarkılarla Ritim Atölyesi.
3. PERİYOT 21-26 AĞUSTOS AVANOS /NEVŞEHİR

Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında
Müzik Köyü 10. yılında Anadolu yollarında

Ali Doğan GÖNÜLTAŞ- Geleneksel (Yerleşik) Kürt Müziğinde Şarkı Söyleme Üslupları, Chrisa LAZARIOTOU- Makedonya’dan Kapadokya’ ya Geleneksel Şarkılar, Ozan ÖZDEMİR- Enstrüman Yapım Atölyesi, Salih GÜNDOĞDU- Bozlak Açış Atölyesi ve Uzun Hava Söyleme Atölyesi, Salih Korkut PEKER- Cümbüş Atölyesi, Salih Nazım PEKER- İkitelli Atölyesi, Setareh AHMADI- İran Müziğinin Ritimlerinde Bir Yolculuk: Abdülkadir Maragi‘in Eserleri, Tarık ASLAN- İnteraktif Ritim Atölyesi, Uğur ÖNÜR- Anadolu’da Kabak Kemane ve Yöresel Tavırlar.

Detaylı bilgi ve kayıt için: 
www.muzikkoyu.net 
E-mail:  [email protected]
İletişim Numaraları:
Aytaç GÖKDAĞ – Proje Koordinatörü
Mobil: +90 545 370 57 37
Mehmet Günay ESER – Genel Sanat Yönetmeni
Mobil: +90 531 387 12 62

Muhabirce/Haber-Foto: Müzik Köyü/FETHİYE

Diğerleri
Grafikartplus Ajans
Başa dön tuşu