Gurbette Bir ÖmürHaberler

Merhum gazeteci İbrahim Ergül’ün “El Kapıları Vatan Oldu” isimli kitabı çıktı

Almanya’da uzun yıllar Türkçe medyaya emek veren ve 16.01.2021 tarihinde aramızdan ayrılan çalışma arkadaşımız, ağabeyimiz İbrahim Ergül’ün ölmeden önce kaleme aldığı „El Kapıları Vatan Oldu“ kitabı basıldı.

İbrahim Ergül- Muhabirce
İbrahim Ergül- Muhabirce

Gazetemiz Muhabirce’nin yöneticiliğini de yapan İbrahim Ergül, yakalandığı Covid-19 hastalığına yenik düşerek, 16.01.2021tarihinde aramızdan ayrıldı.

Acı kaybı ile ailesi başta olmak üzere biz çalışma arkadaşlarını yasa boğan merhum İbrahim Ergül, son yıllarda Türkiye’den Almanya’ya gelen işgücü göçü üzerine derlediği göç hikayeleriyle bir kitap hazırlığı içindeydi. Muhabirce’de hazırladığımız Gurbette Bir Ömür köşemizde birinci nesilden pek çok insanın öyküsünü sayfalarımıza taşıdı.

ALTI EYLÜL BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA BASILDI

El Kapıları Vatan Oldu- Pelin Ergül (solda), Altı Eylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya kitabın basımına katkılarından dolayı teşekkür etti
El Kapıları Vatan Oldu- Pelin Ergül (solda), Altı Eylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya kitabın basımına katkılarından dolayı teşekkür etti

Vefatının ardından ailesi, İbrahim Ergül’ün çıkarmak istediği, ama ömrünün yetmediği kitabı için kolları sıvadı. Türkiye’ye giderek Altıeylül Belediye başkanı Hasan Avcı ile görüşmeler yapan Ergül ailesi, İbrahim Ergül’ün “El Kapıları Vatan Oldu” adlı kitabının baskısı için gerekli çalışmaları başlat Kitabın basımı için gerekli tüm masrafları üstlenen Altı Eylül Belediyesi ve Başkan Hasan Avcı’nın katkılarıyla „El Kapıları Vatan Oldu“, geçen hafta piyasaya çıktı.

Kitabın basılmasının ardından makamında İbrahim Ergül’ün eşi Pelin Ergül, kızı Sinem Silik ve torunu Yaren Gülnaz Silik’i ağırlayan başkan Hasan Avcı, Bu çalışmaya katkıvermekten dolayımutlu olduklarını ifade ederken Pelin Ergül de katkılarından dolayı Altı Eylül Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya teşekkür etti.

Merhum gazeteci İbrahim Ergül’ün “El Kapıları Vatan Oldu” adlı kitabı yakın zamanda Avrupalı Türklerle de buluşacak. Muhabirce/Temel Elcivan/ DUISBURG

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Başa dön tuşu